پاک کردن لکه مبل

پاک کردن لکه مبل از آن دسته از مشکلاتی است که مطمئنا همه ما با آن دست و پنجه نرم کرده ایم و حتی کسانی که در حال مطالعه این مقاله هستند اکنون با این مشکل مواجه شده اند و می خواهند با جستجو در اینترنت بهترین روش را برای پاک کردن لکه مبل های خود پیدا کنند تا از آسیب رسیدن به پارچه مبلی جلوگیری کنند.

پاک کردن لکه مبل
همه ما به خوبی می دانیم که گاهی جلوگیری از ایجاد لک روی پارچه مبلی غیر ممکن است چرا که اگر مبل ها را در بهترین نقطه از منزل نیز قرار دهیم باز هم در معرض آلودگی قرار می گیرند و میزان این آلودگی زمانی بیشتر می شود که در خانه کودک یا حیوان خانگی وجود داشته باشد بنابراین تنها راه حل در چنین مواقعی این است که بهترین روش پاک کردن لکه مبل را پیدا کنیم و زمانی که پارچه مبلی کثیف شد با روش هایی که یاد گرفته ایم آن را پاک کنیم.
در این مقاله قصد داریم اصولی ترین و بهترین روش پاک کردن لکه مبل را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به راحتی و بدون وارد آمدن کوچک ترین صدمه به پارچه مبلی لکه پارچه مبلی خود را پاک کنید.

پیش از بررسی نحوه پاک کردن لکه مبل بهتر است با علائمی که بر روی برچسب شست و شو و نحوه مراقبت از مبل درج شده است آشنا شوید:
W: فقط با آب بشویید.
X: نیازی به شست و شو نیست و فقط باید با جارو تمیز شود.
SW: می توانید با آب بشویید و در صورت تمایل می توانید از پاک کننده ها نیز برای شست و شو استفاده کنید.
S: فقط با مواد پاک کننده بشویید.

 

نحوه پاک کردن لکه مبل و انواع پارچه مبلی

 پاک کردن لکه مبل پارچه ای با محلول دست ساز: پیش از هر اقدامی ابتدا با جاروبرقی همه خاک های مبل را تمیز کنید و سپس با ترکیب جوش شیرین، سرکه سفید، آب گرم و یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی یک محلول درست کنید. به یاد داشته باشید که از ترکیب جوش شیرین و سرکه می توانید برای پاک کردن انواع لکه های سخت استفاده کنید. پس از درست کردن محلول نباید به صورت مستقیم محلول را روی مبل بریزید بلکه ابتدا باید در گوشه ای از مبل که قابل مشاهده نیست محلول را امتحان کنید و کمی منتظر بمانید و اطمینان حاصل کنید که محلول به رنگ پارچه آسیب نمی زند.
سپس با پارچه ای مرطوب که به محلول آغشته شده است بر روی لکه مبل بکشید و سپس با پارچه مرطوب دیگری منطقه ای را که محلول زده اید تمیز کنید و برای خشک کردن آن ناحیه نیز از یک پارچه خشک استفاده کنید.

نحوه پاک کردن لکه مبل و انواع پارچه مبلی

پاک کردن لکه مبل چرمی: در مبل های چرمی باید ابتدا سطح مبل گردگیری شود و در مرحله بعد نیز باید باری دیگر به آرامی با برس نرم جاروبرقی مبل تمیز شود. سپس می توانید با دستمال مرطوب به پاک کردن لکه ها مشغول شوید چرا که لکه های معمول را می توانید با دستمال مرطوب از روی چرم پاک کنید اما اگر روی مبل چرمی شما لکه های سختی وجود دارد می توانید از صابون استفاده کنید اما توجه داشته باشید که نباید آب زیادی به کار ببرید.

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی پارچه مبلی
دو روش برای از بین بردن لکه جوهر خودکار از روی پارچه مبلی وجود دارد:
روش اول: ابتدا سطح مبل را با جاروبرقی تمیز کنید و سپس ناحیه ای از پارچه مبلی را که دارای لکه است را خیس کنید. پس از آن مقداری نمک روی محل بریزید و با پنبه تمیز کنید.
روش دوم: آمونیاک و گلیسیرین را ترکیب کنید و بر روی لکه های موجود بکشید و سپس ناحیه ای را که به ترکیب آغشته شده است را با آب و پودر دستی بشویید.

پاک کردن لکه زردی سیگار یا رد سوختگی: برای پاک کردن چنین لکه هایی شما به یک حبه قند نیاز دارید؛ حبه قند را تا جایی روی لکه بمالید که از بین برود.
روش دیگر نیز استفاده از محلول آب اکسیژنه است همچنین برای الیاف مصنوعی می توانید از آبلیمو استفاده کنید.

12 آگوست. 2020

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل
نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل

هر شخصی باید با نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل آشنایی لازم را داشته باشد تا در حین نیاز به مراجعه به تعمیرکار، جهت تعمیر مبل ها بتواند بهترین و ماهرترین تعمیرکار را انتخاب کند.
البته برخی از افراد ممکن است با خود بگویند چه نیازی به مراجعه به تعمیرکار است وقتی که به راحتی می توانیم مبل های جدید و …

چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک
چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

امروزه نحوه چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک به دغدغه بسیاری از مردم تبدیل شده است چرا که زندگی آپارتمانی در دهه های اخیر افزایش چشم گیری داشته و روز به روز نیز افراد زیادی به زندگی آپارتمانی روی می آورند مخصوصا افرادی که به تازگی مستقل شده اند و یا تشکیل زندگی داده اند معمولا اولین تجربه زندگی مستقل خ …

نکات خرید مبل کلاسیک
نکات خرید مبل کلاسیک

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که نکات خرید مبل کلاسیک چیست؟
هیچگاه شناخت نکات خرید مبل کلاسیک را دست کم نگیرید و بدون اطلاعات دقیق نسبت به خرید مبل های کلاسیک اقدام نکنید چرا که ده ها نکته برای خرید بهترین مبل کلاسیک وجود دارد که توجه به آن ها سبب خریدی رضایت بخش خواهد شد و عدم توجه به آن ها نیز م …