چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

امروزه نحوه چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک به دغدغه بسیاری از مردم تبدیل شده است چرا که زندگی آپارتمانی در دهه های اخیر افزایش چشم گیری داشته و روزچیدمان مبل راحتی در فضای کوچک به روز نیز افراد زیادی به زندگی آپارتمانی روی می آورند مخصوصا افرادی که به تازگی مستقل شده اند و یا تشکیل زندگی داده اند معمولا اولین تجربه زندگی مستقل خود را در آپارتمان ها آغاز می کنند.
در نتیجه از آن جایی که آپارتمان ها فضای کمی را در اختیار افراد قرار می دهند، برای چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک نیز به مهارت و یا رعایت نکاتی نیاز است که افرادی که در چنین شرایطی هستند حتما باید از آن مطلع شوند در غیر این صورت نمی توانند آن گونه که باید از فضای کوچکی که در اختیار دارند استفاده لازم را ببرند و همین امر نیز سبب نارضایتی آن ها خواهد شسد.

برخی از نکات چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک عبارتند از:

 انتخاب نقطه کانونی: معمولا تلویزیون و یا شومینه به عنوان نقطه کانونی در منازل انتخاب می شود در نتیجه اولین کاری که نیاز است شما انجام دهید این است که مناسب ترین نقطه از منزل را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید و سپس با توجه به مکان در نظر گرفته شده، چیدمان های مختلف مبل را امتحان کنید و هر کدام که مناسب تر بود آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شما تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون خود انتخاب کرده اید می توانید یکی از مبل هایتان که طول زیادی دارد را در وسط اتاق قرار دهید به گونه ای که رو به دیوار باشد سپس دو مبل تک نفره را نیز به صورت زاویه دار در کنار مبل قبلی قرار دهید حال می توانید تلویزیون را جلوی مبل ها به گونه ای که به دیوار چسبیده باشد قرار دهید.

نکته: قرار نیست که همیشه تلویزیون و یا شومینه را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید بلکه نقطه کانونی با توجه به سلیقه افراد و همچنین دکوراسیون منزل شما متفاوت خواهد بود.

برخی از نکات چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

نحوه چیدمان مبل ال

این نوع مبل ها که بهترین گزینه برای افرادی است که با کمبود فضا مواجه هستند است نیز نیاز به چیدمانی اصولی دارند در غیر این صورت شاید بتوانید مبل ها را در فضای کوچک آپارتمان خود جای دهید اما مطئن باشید نمی توانید فضایی دلنشین ایجاد کنید در نتیجه شما برای چیدمان مبل ال می توانید روش های زیر را به کار بگیرید:

  • در محیط های بسیار کوچک هیچگاه مبل های ال را کنج دیوار و یا چسبیده به دیوار قرار ندهید بلکه آن ها را کمی از دیوار فاصله دهید.نحوه چیدمان مبل ال
  •  می توانید قطعات کوچک مبل را در کنار یکدیگر و کمی با فاصله قرار دهید همچنین مبل بزرگ تر را نیز رو به روی آن ها قرار دهید. قرار دادن میز عسلی در بین قطعات کوچک هم بسیار کاربردی است و هم جلوه بسیار خوبی به محیط می بخشد. فضای بین مبل های کوچک و مبل بزرگ تر را نیز می توانید با قرار دادن یک میز قهوه خوری پر کنید.
  •  از دیگر مشکلات چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک، فاصله بین میز و مبل است. برای از بین بردن مشکلاتی مانند فاصله کم بین میز و مبل فقط کافی است فاصله میز با دیوار و یا تلویزیون را به حداقل برسانید در این صورت بین میز و مبلمان فاصله زیادی ایجاد می شود و افراد به راحتی می توانند پاهایشان را جا به جا کنند و یا موقع بلند شدن از روی مبل به راحتی اتاق را ترک کنند.

نکته: در صورت زیاد بودن مبل ها، هیچ اجباری برای قرار دادن همه آن ها در یک اتاق وجود ندارد.

11 فوریه. 2021

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
تعمیرات مبل مازندران
تعمیرات مبل مازندران

برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل مازندران به یکی از کارگاه های تعمیرات مبل مازندران که زیر نظر مبل شانا فعالیت می کند مراجعه کنید چرا که مبل شانا با بهره مندی از تعمیرکاران حرفه ای به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر انواع مبل می پردازد.
مسئله ای که همه ما به خوبی از آن مطلع هستیم این است که با گذش …

تعمیرات مبل در قم
تعمیرات مبل در قم

ساکنین قم برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل در قم معمولا به دنبال کارگاه ها و همچنین تعمیرکاران حرفه ای تعمیر مبل هستند زیرا با سپردن مبل ها به دست تعمیرکاران حرفه ای، تعمیر تخصصی و حرفه ای آن ها نیز تضمین می شود اما زمانی که مبل ها جهت تعمیر به تعمیرکاران تازه کار سپرده شود نباید انتظار این را داشت …

تعویض روکش مبل در رشت
تعویض روکش مبل در رشت

اگر ساکن رشت هستید و مبل های فرسوده دارید می توانید از خدمات تعویض روکش مبل در رشت و تعمیرات مبل که زیر نظر تیم حرفه ای و تخصصی مبل شانا مشغول ارائه خدمت به هموطنان هستند بهره مند شوید.
فرقی نمی کند مبل فرسوده ای که در منزل دارید چند سال است که از آن استفاده کرده اید بلکه فقط کافی است کلاف مبل هایتا …