بازسازی مبل های قدیمی

امروزه بازسازی مبل های قدیمی به دلیل گرانی و افزایش قیمت مبلمان بسیار بیشتر از قبل شده است چرا که بسیاری از افراد قدرت خرید و تعویض مبل های خود را ندارند به همین دلیل نیز ترجیح می دهند به بازسازی مبل های قدیمی خود بپردازند تا با هزینه ای بسیار کم تر از هزینه خرید مبل جدید صاحب مبل هایی نو شوند و چندین سال دیگر نیز از آن ها استفاده کنند.

بازسازی مبل های قدیمی
البته لازم به ذکر است که بازسازی مبل های قدیمی همیشه به دلیل توان مالی پایین افراد نیست زیرا گاهی برخی از افراد به این دلیل به بازسازی مبل های قدیمی خود می پردازند که سبک و ظاهر آن ها را می پسندند و نمی خواهند مبل دیگری را جایگزین آن ها کنند و یا برخی دیگر نیز نمی توانند در بازار و نمایشگاه ها مبلی مانند مبل های قدیمی خود پیدا کنند به همین دلیل تصمیم به بازسازی مبل های قدیمی می گیرند.
حال فرقی نمی کند شما جزو کدام دسته از افراد هستید و تنها مسئله مهم و قابل توجه این است که تصمیم به بازسازی مبل های قدیمی خود گرفته اید البته برخی از افراد نیز پس از اخذ چنین تصمیمی در ذهن خود مدام به این مسئله فکر می کنند که چگونه می توان مبل های قدیمی را بازسازی کرد و حتی برخی از افراد با فکر به این مسئله از بازسازی مبل های قدیمی خود منصرف می شوند چرا که بر این باورند مبل هایشان بیش از اندازه فرسوده شده است و به هیچ عنوان قابل بازسازی نیستند؛ نکته ای که این افراد باید در نظر بگیرند این است که فقط در صورتی قابل بازسازی بودن و یا نبودن مبل های قدیمی مشخص می شود که تعمیرکار آن ها را بررسی کند در نتیجه پیش از هرگونه اقدامی ابتدا از یک تعمیرکار بخواهید مبل های شما را بررسی کند.

نحوه بازسازی مبل های قدیمی

ممکن است بسیاری از افراد نحوه بازسازی مبل های قدیمی برایشان مبهم باشد و در ذهن خود با سوالاتی مواجه شوند به همین دلیل در ادامه روش های مختلف بازسازی و همچنین نحوه بازسازی مبل های قدیمی را مورد بررسی قرار می دهیم:

نحوه بازسازی مبل های قدیمی

روش اول: بازسازی مبل های قدیمی با رسیدگی به پارچه مبلی و یا کاور مبل

زمانی که از عبارت “رسیدگی به پارچه مبلی و کاور مبل” استفاده می شود بدون شک ذهن و فکر همه افراد به سمت تعویض رویه مبل می رود البته این مسئله کاملا طبیعی است اما بهتر است پیش از این که نسبت به تعویض رویه مبل اقدام کنید بررسی کنید که آیا رویه مبل فقط دچار لک و آلودگی شده است و با یک شستشو می توان آن ها را رفع کرد و یا خیر؟ اگر جواب شما خیر است و پارچه و روکش دچار آسیب های زیاد و فرسودگی بسیاری شده اند آن گاه بهترین راه تعویض رویه مبل است.
البته اگر قدرت خرید و تعویض رویه مبل را ندارید می توانید از کاور های جدید استفاده کنید چرا که قیمت کاور های مبل بسیار کم تر از هزینه تعویض رویه مبل است.
روش دیگری که می تواند جایگزین تعویض رویه مبل شود، رنگ کردن روکش پارچه ای و یا روکش چرمی مبل است.

روش دوم: اضافه کردن لایه ای چوب به قالب و اسکلت مبل

وقتی مدت زمان زیادی از یک مبل استفاده می شود کلاف و قالب مبل نیز کیفیت سابق خود را از دست می دهد که شما می توانید با متصل کردن لایه چوبی به قالب و اسکلت مبل این مشکل را برطرف کنید.

روش سوم: بازسازی مبل های قدیمی با رفع آثار خش افتادگی از روی چوب و بدنه مبل

همه ما به خوبی می دانیم که پس از مدتی ممکن است بدنه و چوب مبل دچار خش افتادگی شود و خش افتادگی ها هرچند عمق کمی نیز داشته باشند جلوه ناخوشایندی به مبل ها می بخشند و سبب کهنه به نظر رسیدن مبل ها می شوند در نتیجه شما می توانید برای رفع این مشکل یا خودتان دست به کار شوید یا آن را بر عهده تعمیرکار بسپارید. در صورتی که خودتان می خواهید خش افتادگی های روی چوب را برطرف کنید می توانید از واکس و پاستل استفاده کنید همچنین محلول سرکه و روغن زیتون نیز گزینه مناسبی است.

خدمات بازسازی مبل های قدیمی

تعميرات مبلمان خارجى

تعمیرات مبلمان خارجى

اگر دارای مبل خارجی فرسوده هستید و می خواهید بدون نگرانی مبل خود را تعمیر کنید با ما همراه باشید. مبل شانا با سال ها تجربه با ارائه خدمات تعمیرات مبل خارجی و رویه کوبی خدمات با کیفیتی را ارائه می دهد. …

تعمیرات مبل تعیمر مبل

تعمیرات مبل

تعمیرات مبل یکی از خدمات تخصصی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. در این مطلب علاوه بر آشنایی با تعمیرات مبل با خدمات مبل شانا بیشتر آشنا می شوید و مبلمان خود را برای تعمیرات به شرکت معتبری می سپ …

تعمیرات مبل ورق طلا

تعمیرات مبل ورق طلا

مبل شانا با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات مبل و تعمیر انواع مبلمان استیل، راحتی، چرم و … آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیرات مبل ورق طلا و ترمیم مبل ورق طلا است. برای براورد قیمت ترمیم مبل ورق طل …

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

افرادی که می خواهند تغییر دکوراسیون در منزل انجام دهند و تعمیرات مبل انجام دهند بدون شک نام رویه کوبی را شنیده اند. رویه کوبی اصطلاحی است که در تعمیرات مبل استفاده می شود که در این بخش اطلاعات کافی را …

هزینه تعمیرات مبل

هزینه تعمیرات مبل

بسیاری از افرادی که با کارشناسان مبل شانا تماس می گیرند قبل از سوالات تخصصی از سوالاتی در خصوص هزینه تعمیرات مبل خود می پرسند. از این رو سعی کردیم با پاسخ به این سوال بسیاری از سوالات در خصوص هزینه تع …

آخرین مطالب
پارچه مبل ترک
پارچه مبل ترک

مبل شانا با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات مبل آماده ارائه خدمات در زمینه فروش پارچه مبلی ترک و ایرانی به شما عزیزان است. در ادامه با پارچه مبل ترک و قیمت و هزینه های پارچه مبلی بیشتر آشنا می شویم.
پارچه مبل ترک طرفداران زیادی دارد چرا که کیفیت پارچه مبل ترک بر هیچکس پوشیده نیست.
کیفیت پارچه در انتخا …

نحوه پاک کردن چوب مبل
نحوه پاک کردن چوب مبل

با یادگیری نحوه پاک کردن چوب مبل می توانید در منزل به راحتی و بدون وارد کردن کوچک ترین آسیب و صدمه به چوب و بدنه مبل به تمیز و براق کردن آن بپردازید.
همانطور که گفته شد یادگیری اصولی نحوه پاک کردن چوب مبل اهمیت بسزایی دارد چرا که رسیدگی به چوب مبل علاوه بر تمیز و براق نشان دادن آن سبب طول عمر مبلمان …

تعمیرات مبل در نور
تعمیرات مبل در نور

کارگاه های تعمیرات مبل در نور زیر نظر مبل شانا و همچنین توسط تعمیرکار های حرفه ای خدمات متنوع و با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه می دهند در نتیجه ساکنین شهر نور می توانند به نمایندگی مبل های شانا در شهر نور مراجعه کرده و تمامی خدمات مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت ممکن دریافت کنند.
افرادی که تجرب …

انتخاب رنگ پارچه مبل
انتخاب رنگ پارچه مبل

انتخاب رنگ پارچه مبل در حین تعویض پارچه مبلی اهمیت بسیاری دارد و لازم است افراد برای انتخاب رنگ پارچه مبل دقت بسیاری به خرج دهند و در برخی موارد نیز زمان زیادی از سوی افراد صرف این کار می شود.
برخی از افراد به دلیل عدم تجربه در این زمینه در حین انتخاب رنگ با مشکلات فراوانی مواجه می شوند و همین امر …

تعمیرات مبل در رشت
تعمیرات مبل در رشت

ساکنین رشت چگونه می توانند بهترین کارگاه های تعمیرات مبل در رشت را پیدا کنند؟
امروزه تعداد کارگاه های تعمیرات مبل در رشت بسیار بیشتر از یک دهه اخیر شده و همین امر نیز سبب سردرگمی افراد در حین انتخاب بهترین کارگاه تعمیرات مبل در رشت شده است؛ علاوه بر کارگاه های تعمیرات مبل در رشت می توان به شرکت های …

تعمیر پریدگی چوب مبل
تعمیر پریدگی چوب مبل

مبل شانا با ارائه خدمات تعمیر پریدگی چوب مبل آماده ارائه خدمات تعمیر انواع مبل به شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیر انواع مبل راحتی، چرم و تعمیر پریدگی چوب مبل راحتی و استیل می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
سالانه افراد زیادی برای تعمیر پریدگی چوب مبل به کارگاه های تعمیر مبل مرا …

ارسال دیدگاه