تعمیر پریدگی چوب مبل

مبل شانا با ارائه خدمات تعمیر پریدگی چوب مبل آماده ارائه خدمات تعمیر انواع مبل به شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیر انواع مبل راحتی، چرم و تعمیر پریدگی چوب مبل راحتی و استیل می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.تعمیر پریدگی چوب مبل

سالانه افراد زیادی برای تعمیر پریدگی چوب مبل به کارگاه های تعمیر مبل مراجعه می کنند تا مبلمان منزلشان مانند روز های اول نو و بدون نقص باشد چرا که وجود هرگونه آسیب دیدگی و نقص در چوب و بدنه مبل سبب فرسوده به نظر رسیدن مبلمان خواهد شد.
سوال بسیاری از افراد درباره تعمیر پریدگی چوب مبل این است که آیا می توانیم در منزل پریدگی چوب مبل را تعمیر کنیم؟
در سطح اینترنت آموزش های زیادی در رابطه با تعمیر پریدگی چوب مبل وجود دارد که افراد معمولا با توجه به آن ها به تعمیر مبل هایشان می پردازند اما حقیقتی که در این باره وجود دارد این است که رفع آسیب دیدگی هایی مانند پریدگی چوب مبل باید به گونه ای انجام شود که پس از تعمیر به هیچ عنوان محل پریدگی و آسیب دیدگی چوب قابل تشخیص نباشد و چنین انتظاراتی را فقط باید از تعمیرکاران ماهر و باتجربه داشت.
بنابراین اگر شما نیز می خواهید علاوه بر تعمیر حرفه ای پریدگی چوب مبل، طول عمر مبل هایتان افزایش یابد توصیه می کنیم به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کنید و هیچگاه خودتان برای تعمیر پریدگی چوب مبل دست به کار نشوید چرا که ممکن است در حین تعمیر بر اثر یک بی دقتی به دیگر قسمت های مبل نیز آسیب بزنید.

ترمیم ترک چوب مبلترمیم ترک چوب مبل

ایجاد ترک و درز در سطح چوب مبل نیز از دیگر مشکلاتی است که چوب مبل با آن دست و پنجه نرم می کند. ترک هایی که در سطح چوب مبل ایجاد می شوند سبب کاهش مقاومت چوب و کلاف و همچنین از دست رفتن زیبایی ظاهری مبل می شود.
دو عامل اصلی ایجاد ترک بر روی چوب مبل از دست رفتن رطوبت و شک دمایی است.
یکی از معمول ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین روش ترمیم ترک چوب مبل بتونه گیری ترک چوب با خاک اره است که در ادامه به آموزش مراحل انجام کار می پردازیم:
ابزاری مورد نیاز برای بتونه زدن و تعمیر ترک و تعمیر پریدگی چوب مبل:

 •  سنباد
 •  کاردک
 •  جاروبرقی
 •  بتونه
 •  رنگ
 •  سیلر پلی اورتان

نکته 1: نوع بتونه با توجه به نوع کاری که تعمیرکار انجام می دهد انتخاب می شود.
نکته 2: از بتونه فقط می توان برای رفع ایرادات ظاهری استفاده کرد و در صورت وجود آسیب های بسیار عمیق بر روی بدنه و چوب مبل نمی توان از بتونه استفاده کرد.

 •  ابتدا تمام رنگ های پوسته پوسته شده و تکه های چوب اضافی را از قسمت های ترک خورده جدا کنید.
 •  لبه های تیز قسمت هایی که دچار ترک شده اند را سمباده بکشید و سپس گرد و غبار را به وسیله جاروبرقی تمیز کنید.
 •  بتونه ای که از قبل تهیه کرده اید را به وسیله کاردک روی قسمت های آسیب دیده قرار دهید و آن را به داخل قسمت های باز فشار دهید، توجه داشته باشید که بتونه زدن را از گوشه های قسمت آسیب دیده شروع کنید. نکته قابل توجه دیگر در حین بتونه زدن این است که همواره مقدار بیشتری بتونه در محل های آسیب دیده قرار دهید چرا که گاهی در اثر خشک شدن بتونه منقبض خواهد شد.
 •  اجازه دهید بتونه خشک شود که زمان خشک شدن آن بستگی به حجم بتونه دارد. پس از خشک شدن با سمباده بتونه را با سطح چوب یکسان کنید به گونه ای که با کشیدن دست بر روی سطح چوب هیچ پستی و بلندی احساس نشود.
 •  و در آخر نوبت به پوشش سطح بتونه کاری شده می رسد. در این مرحله باید نهایت دقت و تمرکز را به کار ببرید تا رنگ آمیزی و نتیجه کار بسیار حرفه ای و ناملموس باشد.
22 اکتبر. 2020
۲ Comments
 • هاجر نوربخش
  • ادمین مبل شانا

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
تعمیرات مبل سهروردی
تعمیرات مبل سهروردی

کارگاه تعمیرات مبل سهروردی زیر نظر مبل شانا مشغول ارائه خدمات تخصصی و متنوع در زمینه تعمیر مبل به مشتریان خود است. افرادی که قصد تعمیر و نونوار کردن مبل های خود با هزینه ای بسیار پایین تر از خرید مبلمان جدید را دارند می توانند با مراجعه به تعمیرات مبل سهروردی از خدمات متنوع، باکیفیت و تخصصی تعمیر مب …

پارچه مبل ترک
پارچه مبل ترک

مبل شانا با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات مبل آماده ارائه خدمات در زمینه فروش پارچه مبلی ترک و ایرانی به شما عزیزان است. در ادامه با پارچه مبل ترک و قیمت و هزینه های پارچه مبلی بیشتر آشنا می شویم.
پارچه مبل ترک طرفداران زیادی دارد چرا که کیفیت پارچه مبل ترک بر هیچکس پوشیده نیست.
کیفیت پارچه در انتخا …

نحوه پاک کردن چوب مبل
نحوه پاک کردن چوب مبل

با یادگیری نحوه پاک کردن چوب مبل می توانید در منزل به راحتی و بدون وارد کردن کوچک ترین آسیب و صدمه به چوب و بدنه مبل به تمیز و براق کردن آن بپردازید.
همانطور که گفته شد یادگیری اصولی نحوه پاک کردن چوب مبل اهمیت بسزایی دارد چرا که رسیدگی به چوب مبل علاوه بر تمیز و براق نشان دادن آن سبب طول عمر مبلمان …