تعمیرات مبل

تعمیرات مبل یکی از خدمات تخصصی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. در این مطلب علاوه بر آشنایی با تعمیرات مبل با خدمات مبل شانا بیشتر آشنا می شوید و مبلمان خود را برای تعمیرات به شرکت معتبری می سپارید. با ما همراه باشید. تصویر زیر نمونه ای از تعمیرات مبل مبل شانا است برای مشاهده نمونه کار های بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

تعمیرات مبل+ نمونه کار تعمیر مبلبا پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت مردم به سوی راحت گرایی بسیاری از موارد در زندگی ما تغییر کرده است یکی از این تغییرات استفاده از مبل به جای پشتی و تکیه های قدیمی است که راحتی بیشتری نسبت به آن ها دارد به علاوه توصیه ی پزشکان نیز برای استفاده از مبل در نظر گرفته میشود.

یکی از معایب استفاده از مبل قیمت بالای آن نسبت به پشتی است همچنین اینکه هر مبل دارای عمر مفیدی است و پس از آن باید عوض شود اما هزینه زیادی برای هر فردی به حساب می آید برای همین تعمیرات مبل به کمک ما آمده است تا صرفه جویی در هزینه باشد و با کمترین هزینه بتوانیم از مبل های خود به مدت زمان بیشتری استفاده کنیم. اما باید توجه داشته باشید که مبل شما تا چه حدی از فرسودگی رسیده است آیا می توان آن را تعمیر کرد یا خیر؟ چون تعمیر برخی از مبل ها که عمر خود را کرده اند فقط هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود و خریدن مبل جدید گزینه ای بهتر است. تعمیرات مبل باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود و باید برای تعمیر آن به شرکت های تعمیرات مبل مراجعه کنید. با تعمیر مبل تان در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد.

مبل شانا مفتخر است با افراد مجرب که آگاه به کسب و کار در بازار مبل و آشنا به چرخه تولید مبل هستند تعمیرات مبل شما را با بهترین کیفیت انجام دهد.

نمونه کار تعمیرات مبل

تصاویر زیر نمونه ای از تعمیر مبل است که توسط مبل شانا انجام شده است. در ادامه می توانید نمونه کار های بیشتری از تعمیر مبل را مشاهده کنید.

تعمیرات مبل چیست

تعمیرات مبل به فرایندی گفته می شود که با استفاده از آن مبل هایی که آسیب دیده اند و قابل استفاده نیستند ترمیم می شوند و معایب آن رفع شود. تعمیرات مبل انواع مختلفی بسته به طراحی مبل , جنس مبل و مواد استفاده شده در آن دارد که با توجه به نوع فرسودگی آن به کارگاه یا محل کار انتقال داده میشود .
تعمیرات مبل عبارت اند از: تعمیر رویه مبل , تعمیر پایه ی شکسته ی مبل , رنگ کردن دوباره ی مبل ها , تعمیر زیره مبل ها , تعمیر پارچه ی مبل ها و تغییر آنها و … تعمیرات مبل یکی از بهترین روش ها برای صرفه جویی در هزینه می باشد و شما میتوانید با هزینه ای کمتر مبلی جدید را داشته باشید و طراحی منزلتان را تغییر دهید همچنین می توانید مبل های قدیمی و تاریخی خود را که دوام بیشتری دارند تعمیر کنید و از آنها به مدت بیشتر استفاده نمایید.  تعمیر مبل هم راهی آسان و کم هزینه برای شما به حساب می آید و هم مبل را به سلیقه ی خود می توانید دوباره بازسازی کنید.

تعمیرات مبل چیست

تعمیر مبل

انواع خدمات تعمیرات مبل

تعمیر مبل کاری به صرفه برای هر فردی به حساب می آید و انجام آن برای تازه کردن و تغییر دکوراسیون منزل لازم است. استفاده طولانی از مبل باعث پاره شدن پارچه ی رویه , شکستن پایه ی مبل , خراب شدن روی دسته مبل , کثیفی مبل  و خراب شدن فنر های آن میشود در واقع تعمیرات مبل نسبت به خرید آن بسیار مقرون به صرفه تر است اما برای تعمیر آن نیاز به متخصص است تا بسته به نوع مبل شما و مشکل آن به تعمیر آن بپردازد. تعمیر مبل نیز مانند سایر اثاث منزل دارای شرکت هایی می باشد که تمامی مشکل های مبل را رفع می کنند و شما به راحتی می توانید با مراجعه به شرکت های تعمیر مبل از تمامی خدمات آنها استفاده کنید.

از جمله خدمات این شرکت ها در تعمیرات مبل می توان به رنگ کاری مبل , رویه کوبی مبل , برطرف کردن شکستگی های آن , تعمیر مبل با تعمیر کلاف مبل , تعویض اسفنج و پارچه ی رویه مبل , رفع اشکالات نجاری و لقی کلاف ها , تعویض رویه مبل چرمی , تعمیر مبل راحتی و تعمیر فنر کشی مبل اشاره کرد. این شرکت ها با داشتن افرادی آموزش دیده و مجرب تمامی مشکلات مبل های شما را رفع می کند.

تعمیرات مبل به تنهایی برای شما کاری دشوار است و نیازمند تجربه و دانش است پس بهتر است که مبل های خود را به این شرکت ها بسپارید تا بر اساس سلیقه و طراحی منزل تان تعمیرات را انجام دهند و مشکلتان را حل کنند.

تصویر زیر نمونه دیگر از نمونه کار خدمات تعمیر مبل شانا است.شما برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل شانا می توانید با کارشناسان ما در مبل شانا تماس بگیرید.

مناطق خدمت رسانی مبل شانا در زمینه تعمیر مبل

مبل شانا با گسترش شعبات خود به تمامی مناطق تهران و کرج  و شهرستان ها خدمت رسانی می کند. حمل و نقل مبل های شما در تهران و کرج به صورت رایگان انجام می شود. در ادامه با مناطق خدمت رسانی مبل شانا آشنا می شویم.

 • تعمیر مبل شمال تهران
مناطق خدمت رسانی تعمیرات مبل شانا در شمال تهران
تعمیرات مبل در تجریش
تعمیرات مبل در زعفرانیه
تعمیرات مبل در نیاوران
تعمیرات مبل در فرشته
تعمیرات مبل در جردن
تعمیرات مبل در ولنجک
تعمیرات مبل در قلهک
تعمیرات مبل در اوین
تعمیرات مبل در پاسداران
تعمیرات مبل در ازگل
تعمیرات مبل اقدسیه
 • تعمیر مبل شرق تهران
مناطق خدمت رسانی تعمیرات مبل شرق تهران
تعمیرات مبل در تهرانپارس
تعمیرات مبل در رسالت
تعمیرات مبل در حکیمیه
تعمیرات مبل در نظام‌آباد
تعمیرات مبل در دلاوران
تعمیرات مبل در شمیران نو
تعمیرات مبل در پیروزی
تعمیرات مبل در هنگام
تعمیرات مبل در هفت حوض
تعمیرات مبل در امام حسین
 • تعمیر مبل غرب تهران
مناطق خدمت رسانی تعمیرات مبل شانا در غرب تهران
تعمیرات مبل در  یافت آباد
تعمیرات مبل در جنت آباد
تعمیرات مبل در ستارخان
تعمیرات مبل در شهرک غرب
تعمیرات مبل در پونک
تعمیرات مبل در سعادت آباد
تعمیرات مبل در صادقیه
تعمیرات مبل در ستارخان
تعمیرات مبل در شهران
تعمیرات مبل در گیشا
تعمیرات مبل در چیتگر
تعمیرات مبل در اشرفی اصفهانی
تعمیرات مبل در بلوار فردوس
 • تعمیر مبل کرج
 • تعمیر مبل جنوب تهران
 • تعمیر مبل شهرستان

تعمیرات مبل با رویه کوبی

تعمیرات مبل با رویه کوبی یکی از انواع تعمیرات مبل به حساب می آید. این کار نیاز به تخصص دارد و به افرادی که رویه کوبی می کنند رویه کوب می گویند. رویه کوبی مبل به معنی تعمیر و ترمیم کلاف خام مبل است به این معنی که اگر کلاف مبل شما شکسته یا فرسوده شود با کمک افراد متخصص کلاف مبل های شما تعویض شده و آماده سازی میشود. رویه کاری مبل به دو دسته تقسیم می شود که عبارت اند از :

 • رویه کوبی روی کلاف خام یا تازه: این عمل همان ساخت مبل های تازه است که روی کلاف های خام یا نو انجام میشود.
 • رویه کوبی روی مبل های دسته دوم : این نوع رویه کوبی همانگونه که از نامش پیداست مناسب مبل های دسته دوم است که بعد از تعمیر این مبل ها هنگام فرسودگی استفاده میشود تا به حالت تازه بازگردد.

تعمیرات مبل با رویه کوبی  یکی از کارهای سخت به حساب می آید پر کردن محتوا ( ابر و اسفنج ، فوم ، پنبه و … ) الگو برداری پارچه مبل ، پارچه کوبی ، نصب سرمه و نوار و در آخر در صورتی که مبل نیاز به لکه گیری داشته باشد ( مبل هایی که فریم رنگ کاری شده داشته باشند ) از کار های رویه کوبی به حساب می آید. ابتدا رویه مبل باز میشود و در مرحله ی بعد تعمیرات داخلی مبل انجام می شود و در مرحله ی کار رویه کوبی مبل صورت میگیرد.

تعمیرات مبل با رویه کوبی

تعمیرات مبل با تعمیر کلاف مبل

یکی از نکات مهم که هنگام خرید مبل باید در نظر بگیرید کلاف مبل است چون کلاف مبل حکم استخوان مبل را دارد و تمامی قطعات مبل مانند اسفنج , پارچه و فوم روی کلاف قرار می گیرد پس استفاده از کلاف مناسب در مبل کاری مهم به حساب می آید. کلاف مبل شامل ، قید و پایه جلو و عقب مبل همچنین تاج

تعمیرات مبل با تعمیر کلاف مبل

و گوشواره می باشد که جنس آن در هر مبلی عمر مفید آن مبل را مشخص خواهد کرد.

عبارت کلاف سازی به معنی تجاری و بریدن قطعات مبل است و نیازمند دقت و حرفه ای بالا می باشد. استفاده از چوب های سبک و مقاوم و یک نوع در ساخت کل کلاف لازم است تا جابجایی مبل به راحتی صورت گیرد و مقاومت یکسانی داشته باشد پس هنگام تعمیر مبل توجه داشته باشید که کلافی انتخاب کنید که دارای مقاومت بالا باشد تا عمر مبل شما نیز افزایش داشته باشد.

تعمیرات مبل با تعمیر چوب و رنگ کاری تعمیر مبل پارچه ای

مبل ها چوبی به دلیل جنس شان در معرض آسیب هایی مانند خراشیدگی و یا شکستگی قرار دارند که این عوامل باعث میشود بیشتر نسبت به سایر جنس ها نیاز به تعمیر داشته باشند. انواع تعمیرات مانند خراش خوردگی , آسیب ناشی از سوختگی , تعمیر روکش مبل , که هر کدام دارای روش های مخصوص به خود برای تعمیر هستند برای مثال برای تعمیر خراشیدگی های مبل استفاده از چسب چوب و رنگ ها برای تبدیل رنگ چسب به رنگ مبل مورد نظر صورت می گیرد, برای تعمیر سوختگی از پد‌ پشمی و فولادی مرطوب ‌شده با ماده رنگ‌ بر می توان استفاده کرد. تعمیر مبل های چوبی نیز مانند سایر مبل ها باید توسط افراد با تجربه و حرفه ای صورت بگیرید تا مشکلات آن حل شود همچنین می توانید روی مبل هایتان از طراحی های چوبی و بتونه کاری استفاده کنید که زیبایی آن را دوچندان خواهد کرد.
رنگ کاری مبل های چوبی نیز نوعی دیگر از تعمیرات به حساب می آید اما ابتدا باید جنس چوب را مشخص کنید سپس با توجه به جنس آن رنگ کاری مورد نظر را با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنید. مبل های پارچه ای دو نوع هستند مبل هایی که پارچه ای بدون طرح دارند و مبل های پارچه ای طرح دار. مبل های پارچه ای راحتی و نرمی بیشتری نسبت به سایر مبل ها دارند و ست کردن مبل های پارچه ای با طراحی منزل کاری آسان تر خواهد بود. در مبل های پارچه ای دقت در انتخاب پارچه هنگام تعمیر مهم است پارچه ای انتخابی شما باید دارای طول عمر زیاد و جنس محکمی باشد تا هزینه های شما برای تعمیرات مبل پارچه ای بیهوده نباشد.

 

تعمیرات مبل چرم

مبل های چرمی دارای جنسی حساس نسبت به مبل های دیگر هستند برای مثال مبل های چرمی باید دور از وسایل گرمایش و گرمازا قرار گیرد چون باعث خشکی و شکننده شدن آن خواهد شد و مبل های چرمی مخصوصا رنگ روشن بیشتر در معرض کثیف شدن قرار دارند همچنین پوسته پوسته شدن چرم نیز از ویژگی های دیگر آن به حساب می آید و این موارد حساسیت  مبل های چرمی را مشخص میکند.

نمونه کار تعمیرات مبل چرمی و تعویض رویه مبل چرم

مبل های چرمی برای مکان هایی با فضای باز مناسب است و باید مطمئن شوید که مبل چرمی به طراحی منزلتان ست خواهد شد بعد اقدام به خرید آن کنید. تعمیر مبل های چرمی به صورت کامل انجام میشود به این گونه که باید تمامی چرم مبل از نو نصب شود. هنگام تعمیر مبل چرمی سعی کنید چرم هایی انتخاب کنید که دارای رنگ تیره تر و لطافت و نرمی خاص هستند این نوع چرم از نوع مرغوب آن به حساب می آید.انتخاب چرم های بلوطی گزینه ای مناسب به حساب می آید چون به هر طراحی هماهنگی دارد و هم زمینه ای کاملا زیبا برای شما به ارمغان خواهد آورد.انتخاب مبل های چرمی بزرگ بهتر است چون راحتی بیشتری نسبت به سایر مبل ها دارد.

برآورد هزینه تعمیرات مبل

همانگونه که میدانید هزینه تعمیرات مبل از خرید مبل بسیار کمتر خواهد بود اما هزینه ی تعمیرات مبل ها با هم متفاوت است.عواملی که به هزینه تعمیرات مبل بستگی دارند عبارتند از : جنس مبل , میزان فرسودگی مبل , مواد استفاده شده برای تعمیر مبل , تعداد مبل های آسیب دیده ,نوع تعمیر مبل و … که شما ابتدا باید با متخصص این حرفه مشاوره کنید و بعد از تعیین این موارد می توانید هزینه ی تقریبی برای تعمیر مبل را مشخص کنید. عوامل دیگری مانند محدودیت زمانی که برای تعمیر مبل تعیین می کنید یا عتیقه بودن یا نبودن مبل و ایاب و ذهاب نیز در هزینه نقش دارد.

چه زمانی برای تعمیر مبل اقدام کنیم؟

این سوال از آن دسته از سوال هایی است که ما با دیدن مطالب مختلف درباره تعمیرات مبل به فکر آن میفتیم. گاهی ممکن است از خود سوال کنیم مگر مبل را می توان تعمیر کرد؟ اصلا چرا باید مبل های خود را تعمیر کنیم؟ حتی بسیاری از افراد گمان می کنند تنها راه داشتن مبل های نو فقط تعویض و خرید مجدد آن است و لاغیر. اما در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ صحیح و مناسبی داده می شود و همچنین سوال مهم و به جای “چه زمانی مبل نیاز به تعمیر دارد؟” را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار می دهیم.

مسئله ای که همه ما به خوبی از آن آگاه هستیم این است که مبلمان نیز مانند سایر وسایل و اسباب و اثاثیه خانه پس از مدتی فرسوده شده و کیفیت خود را از دست می دهند. فرسودگی و از دست رفتن کیفیت مبلمان به قیمت و میزان مرغوبیت و یا حتی مکان قرار گیری مبل در خانه ربطی نداشته و خواه یا ناخواه پس از مدتی همه ما با این منظره (فرسودگی مبلمان) روبه رو می شویم؛ به قول معروف فرسودگی مبلمان ما دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.
البته لازم به یادآوری است افرادی نیز هستند که به دلیل فرسودگی مبلمان خود را برای تعمیر به دست تعمیرکاران نمی سپارند بلکه برا ایجاد تغیراتی در طرح و رنگ آن دست به تعمیر می زنند.
قبل از پاسخ به سوال “چه زمانی مبل نیاز به تعمیر دارد؟” باید مبل خود را مورد بررسی قرار دهیم که آیا مبل ما ارزش تعمیر شدن را دارد یا خیر؟
با مطرح شدن سوال فوق ممکن است بعضی افراد از خود سوال کنند “مگر هرچیز فرسوده ای قابل تعمیر شدن نیست؟”
بله وسایل فرسوده را می توان تعمیر کرد اما همانطور که گفته شد باید پیش از تعمیر بررسی کنیم که آیا ارزش تعمیر را دارد؟
پس قبل از تعمیر مبل نیز باید این سوال را از خود بپرسیم چرا که بعضی از مبل ها به دلیل نداشتن کلاف خوب ارزش تعمیر ندارند. اگر مبل دارای کلاف خوبی نباشد حتی اگر آن را تعمیر کنید پس از مدت کوتاهی دوباره کیفیت خود را از دست می دهد و تمام هزینه هایی که صرف تعمیر مبل کرده اید بخ هدر می رود. پس به شما توصیه می کنیم قبل از اقدام به تعمیر کلاف مبل های خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و از باکیفیت بودن کلاف آن مطمئن شوید.

سوالات متداول تعمیرات مبل

هزینه و تعرفه تعمیرات مبل چگونه براورد می شود؟

هزینه تعمیرات مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع و جنس پارچه انتخابی، میزان خرابی مبل شما و دستمزد تعمیرکار ارتباط مستقیمی با هزینه دارد.

آیا هزینه حمل و نقل مبل به عهده خودم هست؟

هزینه حمل و نقل مبل برای مشتریان تهران و کرج در مبل شانا رایگان است.

درصورتی که فوم مبل تورفتگی داشته باشد چه کار کنیم؟

شما می توانید با فرستادن تصویر مبل و دریافت مشاوره راهنمایی لازم را از مبل شانا دریافت کنید.

آیا می توانم عکس مبلم را برای شما بفرستم؟

بله شما می توانید با ارسال تصویر مبل از میزان هزینه اطلاعات لازم را کسب کنید.

آخرین مطالب تعمیرات مبل

تعمیر نشیمن مبل

تعمیر نشیمن مبل

مبل شانا با تخصص در زمینه تعمیرات مبل آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر نشیمن مبل است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تعمیر نشیمن مبل می توانید با ما تماس بگیرید.
شاید برای شما هم پیش آمده است که نشی …

تعمیرات مبل تهران

تعمیرات مبل تهران

مبل شانا با سال ها تجربه موفق در زمینه تعمیرات مبل تهران آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیرات مبل است. برای اطلاع از تعرفه های تعمیرات مبل تهران می توانید با ما در ارتباط باشید.

در دنیای پر از تبلیغات …

تعمیرات مبل شمال تهران

تعمیرات مبل شمال تهران

مبل شانا با سال ها تجربه در زمینه تعمیر و رویه کوبی و ساخت انواع مبل آماده ارائه خدمات تعمیر مبل به تمامی ساکنین شمال تهران و در شعبه تعمیرات مبل شمال تهران است. در ادامه با نمونه کار های مبل شانا و خ …

تعمیر مبل استیل

تعمیرات مبل استیل

مبل شانا آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر مبل استیل و تعویض رویه مبل است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیرات مبل استیل و مشاهده نمونه کار ها با ما همراه باشید. اگر شما هم از آن دسته از ا …

تعمیرات مبل شرق تهران

تعمیرات مبل شرق تهران

مبل شانا با سال ها تجربه مفتخر ارائه خدمات در زمینه تعمیرات مبل شرق تهران و تعمیرات مبل تهران است شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به بخش تعمیرات مبل می ت …

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

افرادی که می خواهند تغییر دکوراسیون در منزل انجام دهند و تعمیرات مبل انجام دهند بدون شک نام رویه کوبی را شنیده اند. رویه کوبی اصطلاحی است که در تعمیرات مبل استفاده می شود که در این بخش اطلاعات کافی را …

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۶ votes, average: ۴.۳۳ out of ۵)
Loading...
۲۲ Comments
 • مریم
 • سعیدی
  • ادمین مبل شانا
 • افسری
 • مریم
  • ادمین مبل شانا
 • ماندانا
  • ادمین مبل شانا
 • محسن حیدری
  • ادمین مبل شانا
 • مومنی
 • سجاد جبلی
 • تهرانی
  • ادمین مبل شانا
 • سعید مددی
  • ادمین مبل شانا
 • سبحانی
  • ادمین مبل شانا
 • علی
  • ادمین مبل شانا
 • احمدی
  • ادمین مبل شانا

ارسال دیدگاه