تمیز کردن مبل پارچه ای

تحقیق درباره بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای و نحوه تمیز کردن انواع مبل یکی از کار هایی است که معمولا همه مردم در طول سال انجام می دهند چرا که می خواهند با انتخاب بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای در سریع ترین زمان ممکن مبل های خود را شستشو دهند بدون این که کوچک ترین آسیبی به پارچه مبلی و یا چوب مبل وارد شود.تمیز کردن مبل پارچه ای
در این مقاله تمامی روش های تمیز کردن مبل پارچه ای و همچنین بهترین مواد شوینده ای که می توانید از آن ها استفاده کنید را بررسی خواهیم کرد درنتیجه اگر قصد دارید با بهترین روش های تمیز کردن مبل پارچه ای آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اگر می خواهید لکه مبل خود را پاک کنید می توانید به مقاله پاک کردن لکه مبل سری بزنید.

بهترین مواد شوینده مبل تمیز کردن مبل پارچه ای

زمانی که قصد تمیز کردن مبل پارچه ای را دارید اولین گامی که باید در این راستا برداشته شود انتخاب بهترین مواد شوینده مبل است. در ادامه به بهترین مواد شوینده مبل 1اشاره خواهیم کرد:

 •  صابون مایع
 •  لکه بری و مبل شویی با نمک
 •  مبل شویی با الکل سفید
 •  تمیز کردن مبل با ترکیب الکل و نمک
 • تمیز کردن مبل پارچه ای با پودربچه
 •  تمیز کردن مبل با محلول نشاسته در آب
 •  سرکه و یا ترکیب سرکه با آب جهت تمیز کردن مبل پارچه ای

همانطور که گفته شد انتخاب بهترین مواد شوینده مبل جهت تمیز کردن مبل پارچه ای اولین قدم برای تمیز کردن مبل است اما مهم ترین مسئله ای که باید با دقت و مهارت انجام شود نحوه شستشو پارچه مبلی و همچنین به کارگیری تکنیک هایی است که سبب شستشوی اصولی مبل خواهد شد بدون این که کوچک ترین آسیبی به پارچه مبلی وارد شود.

تمیز کردن مبل پارچه ای

 •  صابون مایع: صابون مایع یکی از بهترین شوینده هایی است که می توان از آن برای تمیز کردن مبل پارچه ای استفاده کرد به عبارتی دیگر با ترکیب دو قطره صابون مایع در یک لیتر آب می توانید یک شامپوی مبل تهیه کنید. هیچگاه تمام محلول را بر روی سطح مبل نپاشید بلکه یک پارچه کتانی و بدون پرز را به محلول آغشته کنید و سپس بر روی لکه ها بکشید تا پاک شوند.
 • الکل سفید: الکل سفید که جزو مواد شوینده های بی خطر است برای پاک کردن لکه هایی مانند لکه جوهر بسیار کاربردی است. اگر می خواهید بدانید که پارچه مبلی شما نسبت به مواد شوینده ای که انتخاب کرده اید واکنش نشان می دهد یا خیر بهتر است ابتدا کمی از مواد شوینده را به قسمت پشتی مبل بزنید و تغییرات را بررسی کنید. در حین استفاده از الکل سفید مقداری از آن را بر روی پارچه بریزید و سپس با پارچه بر روی لکه ها بکشید.
 • نمک: نمک روش خوبی برای پاک کردن لکه های چربی و یا لکه های ناشی از ریختن مایعاتی مانند نوشابه بر روی پارچه مبلی است به یاد داشته باشید که در صورت ایجاد چنین لکه ای بر روی پارچه مبلی هر چه سریع تر نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید چرا که هر چه لکه ها قدیمی تر باشند پاک کردن آن ها دشوار تر خواهد شد.
 • محلول الکل و نمک: این محلول بهترین روش برای پاک کردن لکه های چربی از روی پارچه مبلی است.
 •  پودر بچه: یکی دیگر از روش های از بین بردن لکه های رنگ و چربی استفاده از پودر بچه است. با پودر بچه در کوتاه ترین زمان ممکن تمام لکه ها از بین خواهند رفت.
 • سرکه یا ترکیب آن با آب: از این محلول برای از بین بردن لکه هایی مانند لکه چای استفاده می شود. برای این که این محلول تاثیر گذار باشد باید چندین بار با پارچه آغشته شده به محلول بر روی لکه ها بکشید.
06 اکتبر. 2020

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
تعمیرات مبل مازندران
تعمیرات مبل مازندران

برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل مازندران به یکی از کارگاه های تعمیرات مبل مازندران که زیر نظر مبل شانا فعالیت می کند مراجعه کنید چرا که مبل شانا با بهره مندی از تعمیرکاران حرفه ای به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر انواع مبل می پردازد.
مسئله ای که همه ما به خوبی از آن مطلع هستیم این است که با گذش …

تعمیرات مبل در قم
تعمیرات مبل در قم

ساکنین قم برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل در قم معمولا به دنبال کارگاه ها و همچنین تعمیرکاران حرفه ای تعمیر مبل هستند زیرا با سپردن مبل ها به دست تعمیرکاران حرفه ای، تعمیر تخصصی و حرفه ای آن ها نیز تضمین می شود اما زمانی که مبل ها جهت تعمیر به تعمیرکاران تازه کار سپرده شود نباید انتظار این را داشت …

تعویض روکش مبل در رشت
تعویض روکش مبل در رشت

اگر ساکن رشت هستید و مبل های فرسوده دارید می توانید از خدمات تعویض روکش مبل در رشت و تعمیرات مبل که زیر نظر تیم حرفه ای و تخصصی مبل شانا مشغول ارائه خدمت به هموطنان هستند بهره مند شوید.
فرقی نمی کند مبل فرسوده ای که در منزل دارید چند سال است که از آن استفاده کرده اید بلکه فقط کافی است کلاف مبل هایتا …