نحوه پاک کردن چوب مبل

با یادگیری نحوه پاک کردن چوب مبل می توانید در منزل به راحتی و بدون وارد کردن کوچک ترین آسیب و صدمه به چوب و بدنه مبل به تمیز و براق کردن آن بپردازید.نحوه پاک کردن چوب مبل
همانطور که گفته شد یادگیری اصولی نحوه پاک کردن چوب مبل اهمیت بسزایی دارد چرا که رسیدگی به چوب مبل علاوه بر تمیز و براق نشان دادن آن سبب طول عمر مبلمان نیز می شود بنابراین بهتر است که نحوه پاک کردن چوب مبل را به صورت اصولی بیاموزیم تا مبل ها زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند و از طرفی دیگر نیز با مراقبت اصولی و ماهرانه فرسودگی مبل را تا حد زیادی کاهش دهیم.
در ادامه این مقاله سعی داریم نحوه پاک کردن چوب مبل را به شما آموزش دهیم پس شما می توانید با توجه به شرایط مبل خود هر کدام از روش هایی که در زیر آورده می شود را انتخاب کنید و به پاک کردن چوب و بدنه مبل هایتان بپردازید.

روش اول پاک کردن چوب مبل: استفاده از سرکه سفید و روغن جوجوبا

اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید از این محلول برای پاک کردن چوب مبل هایتان استفاده کنید چرا که سرکه سفید به عنوان ماده ای ضد میکروب و ضد عفونی کننده برای از بین بردن لکه های چربی به شمار می رود و روغن جوجوبا نیز سبب مرطوب و خیس ماندن چوب می شود که همین امر نیز به براق شدن سطح چوب مبل کمک بسیاری می کند.
برای تهیه این محلول کافی است یک چهارم فنجان سرکه سفید را با یک قاشق غذا خوری روغن جوجوبا ترکیب کنید و سپس آن را بر روی سطحی از مبل که قصد تمیز کردن آن را دارید اسپری کرده و به آرامی با پارچه ای نرم بر روی آن بکشید.

اگر می خواهید اطلاعات کافی در خصوص لکه گیری و تمیز کردن مبل کسب کنید به پاک کردن لکه مبل مراجعه کنید.

پاک کردن چوب مبل: استفاده از سرکه سفید و روغن جوجوبا

روش دوم پاک کردن چوب مبل: استفاده از ترکیب موم زنبور عسل و روغن زیتون

نحوه پاک کردن چوب مبل با موم زنبور عسل و روغن زیتون به این صورت است که باید ابتدا یک دوم فنجان موم را در دیگ بخار دوگانه ذوب کنید و سپس روغن زیتون را اضافه کنید.
برای استفاده از این ترکیب می توانید به وسیله حرارت آن را نرم کنید و بر روی چوب مبل بمالید و سپس به وسیله یک دستمال نرم و خیس آن را تمیز کنید.پاک کردن چوب مبل: استفاده از ترکیب موم زنبور عسل و روغن زیتون
از مزایای این ترکیب می توان به درخشش بسیار زیاد چوب، مرطوب باقی ماندن و تمیز شدن چوب اشاره کرد به عبارتی دیگر شما با تهیه این ترکیب همواره می توانید یک تمیز کننده چوب خانگی در اختیار داشته باشید.

شما می توانید آموزش نحوه تمیز کردن انواع مبل را یاد بگیرید.

روش سوم پاک کردن چوب مبل: نحوه پاک کردن چوب مبل با ترکیب روغن زیتون، عصاره وانیل و پرتقال یا نارنج

اگر قصد از بین بردن گرد و غبار، ویروس ها و باکتری ها از سطح چوب مبلمان خود را دارید استفاده از این روش توصیه می شود؛ علاوه بر تمامی خواص ذکر شده پس از ضد عفونی فضای خانه بسیار معطر و عطرآگین خواهد شد.
برای تهیه چنین ترکیبی به 1 فنجان روغن زیتون، ظرف شیشه ای، 4 قطره عصاره وانیل و یک عدد پرتقال یا نارنج با پوست نیاز دارید.
ابتدا روغن زیتون و عصاره وانیل را در ظرف شیشه ای مخلوط کرده و سپس آب پرتقال و یا نارنج را بگیرید و اضافه کنید. پوست پرتقال یا نارنج را نیز برش دهید و به محلول اضافه کرده و درب ظرف شیشه ای را ببندید، پس از 2 الی 3 روز می توانید از این ترکیب استفاده کنید.
نحوه پاک کردن چوب مبل با این محلول به این صورت است که باید محلول را بر روی چوب مبل قرار دهید و با پارچه ای نرم آن را مالش دهید تا تمام آلودگی ها و گرد و غبار ها از بین بروند.

25 اکتبر. 2020

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل
نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل

هر شخصی باید با نکات ضروری در انتخاب تعمیرکار مبل آشنایی لازم را داشته باشد تا در حین نیاز به مراجعه به تعمیرکار، جهت تعمیر مبل ها بتواند بهترین و ماهرترین تعمیرکار را انتخاب کند.
البته برخی از افراد ممکن است با خود بگویند چه نیازی به مراجعه به تعمیرکار است وقتی که به راحتی می توانیم مبل های جدید و …

چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک
چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

امروزه نحوه چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک به دغدغه بسیاری از مردم تبدیل شده است چرا که زندگی آپارتمانی در دهه های اخیر افزایش چشم گیری داشته و روز به روز نیز افراد زیادی به زندگی آپارتمانی روی می آورند مخصوصا افرادی که به تازگی مستقل شده اند و یا تشکیل زندگی داده اند معمولا اولین تجربه زندگی مستقل خ …

نکات خرید مبل کلاسیک
نکات خرید مبل کلاسیک

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که نکات خرید مبل کلاسیک چیست؟
هیچگاه شناخت نکات خرید مبل کلاسیک را دست کم نگیرید و بدون اطلاعات دقیق نسبت به خرید مبل های کلاسیک اقدام نکنید چرا که ده ها نکته برای خرید بهترین مبل کلاسیک وجود دارد که توجه به آن ها سبب خریدی رضایت بخش خواهد شد و عدم توجه به آن ها نیز م …