هزینه ی تعمیرات مبل به چه عواملی بستگی دارد

با افزایش قیمت مبل ها تعویض هر ساله ی مبل برای ما کاری دشوار است و در مقابل استفاده از مبل های فرسوده نیز هم برای نشستن وهزینه ی تعمیرات مبل به چه عواملی بستگی دارد هم برای طراحی منزل گزینه ای مناسب به حساب نمی آید براین اساس تعمیر مبل به کمک ما آمده است تا بتوانیم از مبل هایم که اشکالاتی جزئی دارند به مدت زمان بیشتری استفاده کنیم و صرفه جویی در هزینه را داشته باشیم.

تعمیرات مبل انواع مختلفی دارد و بسته به نوع آسیب آن دارای روش های گوناگون برای تعمیر است که بعد از دیده  شدن توسط فرد متخصص مشخص خواهد شد که مسلما هزینه تعمیرات مبل رابطه مستقیمی با میزان خرابی مبل دارد. تعمیرات مبل می تواند هر قسمت از مبل را شامل شود مانند:

دسته های مبل , پشتی های مبل در صورت آسیب دیدن , دفرمه شدن میز صندلی ها و فنر مبل ها , تعمیر اسکلت فلزی یا چوبی مبل , رنگ کاری مبل , تعمیرات مبل های پارچه ای , چرمی و یا استیل و … نوعی از تعمیرات به حساب می آیند.

هزینه  هر کدام از تعمیرات با دیگری متفاوت است در واقع هزینه ی تعمیر مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • نوع و میزان فرسودگی مبل یا میزارن دقت و ظرافت مبل یکی از گزینه هایی است که بر مقدار هزینه تاثیر گزار است  به این معنی که مبلی که کاملا فرسوده است نسبت به مبلی که فقط باید رویه ی آن تعویض شود هزینه ای بیشتر لازم دارد.
  • متراژ پارچه ی مورد نیاز
  • هزینه ی حمل و نقل مبل ها
  • کیفیت کار
  • نوع مبل شما اینکه آیا این مبل قدیمی و عتیقه است که اگر اینگونه باشد نیازمند مهارت و ظرافت خاصی می باشد
  • اگر مبل شما از نوع پارچه ای یا چرمی است انتخاب یک چرم مناسب یا پارچه ی طرح دار نیز می تواند بر افزایش هزینه ی تعمیرات بیا افزاید

در واقع میزان هزینه تعمیرات مبل بعد از تعیین موارد فوق بدست خواهد آمد. تعرفه و هزینه خاص و نسبتا ثابتی را نمیتوان برای تعمیر مبلمان در نظر گرفت چون هر روزه مبل های جدید با ویژگی ها ی جدید وارد بازار می شوند.

 تاثیر جنس مبل بر روی هزینه تعمیرات مبل

همانگونه که در بالا اشاره کردیم جنس مبل یکی از موارد مهم در تعمیرات مبل است. جنس مبل آسیب دیده ی شما اول باید مشخص شود و بعد بر اساس آن تعمیرات لازم صورت گیرد برای مثال هنگام تعمیر مبل های چرمی انتخاب نوع چرم اهمیت زیادی دارد باید چرم انتخابی شما به گونه ای باشد که عمر مفید مبل را افزایش دهد در غیر این صورت هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود یا مبل های پارچه ای نیاز دارند که با رویه کوبی پارچه ی رویه آن را تغییر داده شود سعی کنید. پارچه ای برای مبل خود انتخاب نمایید که به طراحی و دکوراسیون منزلتان هماهنگی داشته باشد همچنین از جنس مرغوبی برخوردار باشد تا در مدت کوتاهی دوباره نیاز به تعمیر نداشته باشد در واقع انتخاب این گونه چرم ها و یا پارچه ها هر چه مرغوب تر باشد هزینه ای بیشتر تلقی خواهد شد در واقع می توان گفت که جنس مبل بر روی هزینه ی تعمیرات تاثیر ندارد بلکه میزان ظرافت , جزئیات و مواد لازم برای تعمیرات با هزینه رابطه ی مستقیم خواهد داشت و مهمترین گزینه در تعمیرات این است که قسمت تعمیر شده از سایر قسمت ها قابل تشخیص نباشد.

 تاثیر جنس مبل بر روی هزینه تعمیرات مبل

 کدام مبل ارزش تعمیر دارد؟

تشخیص اینکه مبل آسیب دیده ی شما ارزش تعمیر دارد یا خیر نسبتا آسان است شما با کمی دقت می توانید تشخیص دهید که تعمیر این مبل هزینه ای اضافی است یا خیر؟ اگر در این کار مهارت ندارید و تشخیص آن برای شما کاری دشوار است می توانید با مراجعه به شرکت های تعمیر مبل و مشاوره با افراد متخصص به جواب سوال خود برسید.این تشخیص کاری بسیار مهم است چون می تواند اشتباه در آن باعث پرداخت هزینه ای اضافی برای شما خواهد شد به گونه ای که باید در مدت زمانی کوتاهی دوباره آن ها را تعمیر کنید یا مبل های تازه ای خریداری کنید. مهمترین گزینه در مبل ها وجود یک کلاف مناسب و مستحکم است اگر از سالم بودن کلاف های مبل خود مطمئن هستید تعمیر آن کاری کاملا درست و به صرفه است و هزینه ای کمتر از خرید مبل برای شما خواهد داشت .

۱۶ تیر. ۱۳۹۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۴ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...
۱ Comments
  • احمد

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پاک کردن لکه مبل
پاک کردن لکه مبل

پاک کردن لکه مبل از آن دسته از مشکلاتی است که مطمئنا همه ما با آن دست و پنجه نرم کرده ایم و حتی کسانی که در حال مطالعه این مقاله هستند اکنون با این مشکل مواجه شده اند و می خواهند با جستجو در اینترنت بهترین روش را برای پاک کردن لکه مبل های خود پیدا کنند تا از آسیب رسیدن به پارچه مبلی جلوگیری کنند.

ه …

انواع پارچه مبل
انواع پارچه مبل

شناخت انواع پارچه مبل در انتخاب پارچه ای مناسب برای رویه کوبی مبل ها تاثیر بسیاری دارد در نتیجه در این مقاله سعی داریم بررسی کنیم که چه پارچه هایی برای چه مبل هایی مناسب است.
دلایل بسیاری وجود دارد که فرد تصمیم به تعویض رویه مبل می گیرد که برخی از این دلایل رایج عبارتند از:
فرسودگی و رنگ و رو رفتگی …

تعمیرات مبل باغ فیض
تعمیرات مبل باغ فیض

مبل شانا با ارائه خدمات در زمینه تعمیرات مبل در تهران آماده ارائه خدمات در تعمیرات مبل باغ فیض و به تمامی ساکنین باغ فیض است. برای اطلاع از هزینه تعمیرات مبل در باغ فیض و کارشناسی دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

چگونه هزینه های مربوط به تعمیرات مبل باغ فیض را مدیریت کنیم؟
همه مبل ها پس از مدتی فر …