رویه کوبی مبل

افرادی که می خواهند تغییر دکوراسیون در منزل انجام دهند و تعمیرات مبل انجام دهند بدون شک نام رویه کوبی را شنیده اند. رویه کوبی اصطلاحی است که در تعمیرات مبل استفاده می شود که در این بخش اطلاعات کافی را در مورد آن کسب می کنیم.

رویه کوبی مبل

نمونه کار رویه کوبی مبل

تصاویر زیر نمونه ای از رویه کوبی است که توسط مبل شانا انجام شده است. شما می توانید اطلاعات لازم را در خصوص رویه کوبی مبل از مشاوران ما دریافت کنید.

 

نمونه کار رویه کوبی مبل

با پیشرفت مردم به سوی راحت پسندی و توجه بیشتر به سلامتی جسمی امروزه زندگی ها کاملا تغییر یافته است و به شکل دیگری تبدیل شده است برای مثال در هر خانه که بروید شما می توانید مبل های گوناگونی را ببینید که بسته به نوع دکوراسیون و طراحی منزل متفاوت می باشند. استفاده از مبل ها به دلیل راحتی نشستن آنها و هم به دلیل زیباتر کردن فضای منزل استفاده می شود و نقش مهمی را در زندگی افراد ایفا میکند.مبل ها  از انواع مختلف راحتی , چرمی ,چوبی و … در بازار عرضه می شود که انتخاب آن به سلیقه ی هر فرد برمی گردد.

ساخت مبل دارای مراحل زیادی است که مهمترین مرحله ی آن رویه کوبی مبل به حساب می آید که طی این فرایند بر روی مواد خام مبل را به مرحله تکمیل و آماده سازی برای مراحل دیگر می رسانند. رویه کوبی ها اکثرا چند نوع هستند و بسته به تازه بودن یا نبودن مبل از آنها استفاده می کنند. رویه کوبی مبل یکی از شغل های سخت به حساب می آید که نیازمند دقت و زمان بالایی است در واقع رویه کوبی جزو شاخه های صنعت مبل به حساب می آید.

در بسیاری از مواقع که شما قادر به پرداخت هزینه برای خرید مبل جدید نیستید رویه کاری مبل به کمک شما می آید تا به آسانی و با کمترین هزینه صاحب مبل های جدید با استحکامی بالا شوید. مهمترین گزینه در رویه کوبی پارچه ی مبل است چون ظاهر و زیبایی مبل را تضمین می کند علاوه بر آن میزان مقاومت مبل را در برابر کثیفی و یا پارگی مشخص خواهد کرد و باید به آن توجه ویژه ای شود. رویه های مبل انواع مختلفی مانند گیاهی , چرم و پشم دارند انتخاب این نوع رویه ها برای رویه کوبی به سلیقه و هزینه ی پرداختی شما بستگی خواهد داشت. نحوه ی رویه کوبی که روی مبل صورت می گیرد کیفیت آن مبل را تضمین می کند پس یکی از کارهای مهم در عرصه مبل می باشد و باید توسط افراد با تجربه و متخصص صورت بگیرد.

 رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل چیست

رویه کوبی جزوه کار های صنعت مبل تلقی می شود و توسط افرادی که در این کار خبره هستند و آموزش دیده اند انجام می شود . در واقع به فرآیند تبدیل مواد خام اولیه به مبل تکمیل و آماده سازی شده رویه کوبی مبل گفته می شود که این افراد را رویه کوب می گویند.رویه کوبی روی دو نوع مبل صورت می گیرد اولی کلاف های خام و دومی مبل های دسته دوم است.

برای همه از ما پیش آمده که بخواهیم طراحی منزلمان را تغییر دهیم اما خریدن تمام وسایل جدید برای خانه کاری پر هزینه خواهد بود پس می توانید با کمک روش هایی مانند رویه کوبی برای مبل ها که وجود دارد از هزینه ها کم کنیم و در مقابل همان رنگ و طرحی که مورد پسندمان است و مناسب با طراحی منزل به مبل های قدیمی مان بدهیم.

اما توجه داشته باشید که قبل از رویه کوبی حتما توسط فرد متخصص از سالم بودن یا نبودن کلاف مبل تان اطمینان حاصل کنید. کلاف مبل نقش استخوان بندی هر مبل را برعهده دارد که در صورت سالم نبودن آن رویه کاری آن مبل فقط هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود و شما بعد از مدت کوتاهی باید دوباره هزینه ای برای مبل های جدید پرداخت کنید. رویه کوبی به دو دسته ی فریم رویه مبل جدید و رویه کوبی مبل های قدیمی و فرسوده تقسیم می شود.

هزینه رویه کوبی مبل

انواع رویه کوبی مبل

در واقع می توان گفت که رویه کوبی به دو دسته ی زیر تقسیم می شود:

  • رویه کوبی روی کلاف خام :

 در این نوع رویه کوبی , رویه کوب باید از مواد خام و اولیه ای در اختیار دارد با توجه به طراحی و دیزاینی که طراحی شده روی مبل پیاده کند تا به یک مبل قابل استفاده و زیبا تبدیل شود. این نوع رویه کوبی به دلیل وجود مواد تازه آسانتر از سایر رویه کوبی ها تلقی می شود.

  • رویه کوبی مبل دست دوم و فرسوده:

در این نوع رویه کوبی مبل از مبل های فرسوده و قدیمی برای کار استفاده می شود. در این نوع رویه کوبی تمامی محتوی داخل مبل را خارج می کنند تا کلاف اصلی مبل را مشاهده کنند و در صورت آسیب دیدن آن را تعمیر کنند سپس در مرحله ی بعد توسط رویه کوب مواد جدید برای مبل شامل پر کردن محتوا یا فنر بندی مبل انجام می شود و در آخرین مرحله پارچه ی انتخابی شما برای مبل روی آن قرار داده می شود.رویه کوبی روی این نوع مبل ها زمانی انجام می شود که از سالم بودن و محکم بودن کلاف مبل مطمئن باشند چون مهمترین گزینه در مبل ها کلاف آن می باشد و کیفیت هر مبل توسط کلاف مشخص خواهد شد.

عکس رویه کوبی مبل استیل

هزینه رویه کوبی مبل

هزینه ها برای هر نوع رویه کوبی کاملا متفاوت با دیگری است چون هر نوع رویه کوبی سختی های مخصوص به خود را دارد و از مواد متفاوتی استفاده می شود. عوامل زیادی بر روی هزینه های مبل رویه کاری شده تاثیر دارند که عبارتند از : نوع پارچه ای که در رویه کوبی استفاده می شود که پارچه ها انواع مختلفی دارند که  انتخاب جنس خوب و بد آن بر عهده ی شما خواهد بود , ابعاد و اندازه مبل سفارشی شما که باید ساخته شود , رنگ کاری یا تعمیرات سخت افزاری که برای مبل لازم است , نوع و قدمت مبل که هرچه قدیمی تر باشد دقت و ظرافت بیشتری لازم خواهد داشت و میزان کاری که مبل لازم دارد تا رویه کوبی شود که بعضی از مبل ها به دلیل فرسوده بودن و قدیمی بودن کار زیادی لازم است تا به حالت اولیه بازگردد.

همه ی این موارد تاثیر مستقیمی با هزینه ای رویه کوبی مبل دارند و شما بسته به سفارشاتی که به رویه کوب می دهید هزینه ها متفاوت خواهد بود در واقع هرچه کیفیت مواد شما بهتر و ریز کاری بیشتری داشته باشد هزینه ها نیز افزایش خواهند داشت و بعد از تعیین این موارد قیمت نهایی مشخص می گردد.

تعمیرات مبل

بهترین رویه کوب مبل

مهارت و تخصص متخصص رویه کوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است در نتیجه سعی کنید در انتخاب متخصص رویه کوبی دقت کافی را داشته باشید. معمولا افرادی که از تخصص بالاتری برخوردار هستند هزینه های بالاتری را دریافت می کنند. سعی کنید نمونه کار های رویه کوبی و تعمیرات مبل را مشاهده کنید و با تحقیق کافی بهترین رویه کوب مبل را انتخاب کنید.

رویه کوبی مبل استیل

در تعمیرات انواع مبل معمولا با توجه به این که مبلمان انواع مختلفی را دارد تعمیرات آن ها نیز با هم متفاوت است و به عملیات انجام شده روی کلاف خام مبل رویه کوبی گفته می شود رویه کوبی مبل استیل به دلیل نوع چوب جنس کلافش با سایر مبلمان تفاوت دارد در رویه کوبی مبل استیل خارج کردن فنر و اسفنج اولین کاری است که با دقت باید صورت بگیرد سپس به تعمیر مبل پرداخته می شود ممکن است که فنر و اسفنج نیز نیاز به تعمیر داشته باشد که بعد از تعمیرات مبل و خشک شدن رنگ آن در مرحله ی بعد فنر یا اسفنج ها حتی بالش های مبل را تعمیر می کنند و نوع و جنس پارچه رویه مبل طبق سلیقه و نظر خود شخص انتخاب می شود پس از اتمام تعمیرات مبل مجدد باز سازی و قابل استفاده می شود.

رویه کوبی مبل راحتی

تصویر زیر نمونه ای از رویه کوبی مبل راحتی است که در مبل شانا انجام شده است.

تعویض رویه مبل راحتی

سوالات متداول رویه کوبی

آیا امکان ارسال کارشناس برای براورد قیمت دقیق رویه کوبی وجود دارد؟

بله شما می توانید برای براورد قیمت رویه کوبی با کارشناسان مبل شانا تماس بگیرید.

آیا امکان تعمیر مبل در کنار رویه کوبی وجود دارد؟

بله شما می توانید علاوه بر خدمات رویه کوبی و تعویض رویه مبل مشکلات دیگر مبل را اصلاح کنید.

قیمت رویه کوبی برای رویه کوبی مبل 7 نفره حدودا چقدر می شود؟

500،000 تومان تا 4،000،000 تومان این هزینه برای یک دست مبل 7 نفره است و با توجه به نوع پارچه متغیر است.

براورد هزینه رویه کوبی مبل به چه شکل محاسبه می شود؟

هزینه رویه کوبی مبل با توجه به میزان پارچه و دستمزد تعمیر کار مبل محاسبه می شود.

خدمات رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبلمان ارزان

رویه کوبی مبلمان ارزان

“رویه کوبی مبلمان ارزان” و واژگانی مانند تعمیرات مبل ارزان تیتری است که گاهی در فضای مجازی و یا بنر های داخل شهر توجه ما را به خود جلب کرده است اما برخی از مردم به چنین تیتر هایی توجه نمی …

آموزش رویه کوبی مبل

آموزش رویه کوبی مبل

با توجه به اهمیت رویه کوبی مبل در عصر حاضر، آموزش رویه کوبی مبل نیز طرفداران بسیاری دارد. بعضی از افراد می خواهند با یاد گرفتن رویه کوبی خودشان در منزل رویه کوبی مبل ها را انجام دهند و برخی دیگر نیز خ …

هزینه رویه کوبی مبل

هزینه رویه کوبی مبل

مشتریانی که می خواهند برای مبل های خود رویه کوبی انجام دهند با این سوال مواجه اند که قیمت و هزینه رویه کوبی مبل به چه شکل براورد می شود. در این مقاله با هزینه رویه کوبی مبل و موارد موثر بر قیمت رویه ک …

تعویض رویه مبل

تعویض رویه مبل

آیا می خواهید تغییراتی در دکوراسیون خود ایجاد کنید و در انتخاب رنگ مشکل دارید ؟ آیا می دانستید که امروزه به راحتی با تعویض رویه مبل می توانید رنگ مبل خود را با دکوراسیون خانه هماهنگ کنید. شما می توانی …

تعمیرات مبل تعیمر مبل

تعمیرات مبل

تعمیرات مبل یکی از خدمات تخصصی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. در این مطلب علاوه بر آشنایی با تعمیرات مبل با خدمات مبل شانا بیشتر آشنا می شوید و مبلمان خود را برای تعمیرات به شرکت معتبری می سپ …

رویه کوبی مبل چستر

رویه کوبی مبل چستر

مبل شانا با سال ها تجربه در زمینه خدمات تعمیر مبل آماده خدمت رسانی در زمینه رویه کوبی مبل چستر است. برای اطلاع از هزینه و قیمت رویه کوبی مبل می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
پیش از بررسی  رویه ک …

آخرین مطالب
تعمیر پایه مبل
تعمیر پایه مبل

تعمیر پایه مبل یکی از رایج ترین دلایلی است که افراد را به مراکز تعمیر مبل می کشاند چرا که پایه مبل نیز مانند دیگر اجزای مبل پس از سال ها استفاده دچار شکستگی، لق زدگی و یا شل شدگی می شود.
برخی از افراد با بروز چنین مشکلاتی عبارتی به نام تعمیر پایه مبل در ذهنشان تعریف نشده است و به همین دلیل برای تعوی …

ترمیم پارگی پارچه مبل
ترمیم پارگی پارچه مبل

ترمیم پارگی پارچه مبل زمانی انجام می شود که پارچه مبلی آسیب جزئی دیده باشد و با یک ترمیم ساده ایراد و پارگی آن برطرف شود. بعضی از مردم گمان می کنند که حتی با ایجاد کوچک ترین خراش در پارچه مبلی باید تمام پارچه تعویض شود چرا که بر این باورند دوخت و ترمیم پارچه ای که پاره شده است با کمی دقت مشاهده می ش …

تغییر روکش مبل چرم با پارچه
تغییر روکش مبل چرم با پارچه

آیا تا به حال به تغییر روکش مبل چرم با پارچه فکر کرده اید؟
همانطور که می دانید مبل های چرمی طرفداران بسیاری دارند و معمولا افرادی که فقط یک بار از این نوع مبل استفاده کرده اند نمی توانند به راحتی از آن ها دست بکشند چرا که به طرفداران پرو پاقرص مبل های چرم تبدیل می شوند و حتی در خرید های بعدی نیز ترج …

تغییر رنگ پارچه مبل
تغییر رنگ پارچه مبل

زمانی که بحث نوسازی مبل به میان می آید کمتر کسی به تغییر رنگ پارچه مبل فکر می کند چرا که ذهنیت بسیاری از مردم این چنین شکل گرفته است که وقتی مبل و پارچه مبلی فرسوده و دچار رنگ رو رفتگی می شود یا باید تعویض شود و یا تعمیر.
البته تا حدودی نیز مردم حق دارند زیرا زمانی که پارچه مبل آسیب می بیند و دچار پ …

تعمیرکار مبل در تهران
تعمیرکار مبل در تهران

آیا تا به حال برای پیدا کردن تعمیرکار مبل در تهران اقدام کرده اید؟
پاسخ کسانی که مبل های خود را به دست تعمیر سپرده اند مثبت است چرا که این افراد بار ها و بار ها برای پیدا کردن تعمیرکار مبل در تهران اقدام کرده اند تا مبل های خود را به دست تعمیر بسپارند اما کسانی هم که تا به حال مبل هایشان را برای ترم …

کارگاه تعمیرات مبل
کارگاه تعمیرات مبل

امروزه کارگاه تعمیرات مبل جزو اولین انتخاب های افرادی است که می خواهند دستی به سر و روی مبلمان منزل و یا محل کار خود بکشند.

اگر به خاطر داشته باشید در ایران در چند دهه اخیر استفاده کمتری از مبل ها می شد و در خانه پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها معمولا از پشتی استفاده می شد البته در حال حاضر نیز چنین مناز …

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۴ votes, average: ۴.۷۵ out of ۵)
Loading...

ارسال دیدگاه