روش های تعمیر مبل

امروزه به جای آنکه مبلمان در منزل استفاده ی کاربردی داشته باشد بیشتر برای زیبایی دکوراسیون از آن استفاده میکنند. و مردم کشور عزیزمان ایران از مبل های روش های تعمیر مبلسلطنتی، استیل یا کلاسیک استفاده میکنند چون ظاهری شیک و با شکوه دارد و هم برای مهمانی دادن مناسب است و هم نمای زیبایی به دکوراسیون منزل میدهد.
این مبلمان نسبت به مبلمان راحتی گران قیمت تر هستند، بنابراین اگر با کوچک ترین خراب شدن یا شکستگی تعویض شوند هزینه ی بالایی رو باید جهت تعویض آن صرف کرد و این اصلا از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست.
ما اینجا میخواهیم مطالب و نکاتی را جهت تعمیر مبلمان در منزل به شما ارائه دهیم.
باید کدام مبل ها را تعمیر کرد؟ و روش های تعمیر مبل چیست؟

انواع روش های تعمیر مبل

باید قبل از هر گونه تعویض یا تعمیری ببینید که مبل ها ارزش تعمیر را دارند، اگر کلاف مبلمان شما از چوب یا استیل باشد و ارزش زیادی داشته باشد قطعا تعمیر آن بسیار با صرفه تر از تعویض آن است، البته برای مبلمان راحتی هم باید به ارزش مبل ها توجه کرد. روش های مختلفی برای تعمیر انواع مبل وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم: 

انواع روش های تعمیر مبل

تعمیر مبلمان و پارچه

بعد از آنکه پی بردید که مبلمان ارزش تعمیر را دارند، اول باید به چوب مبل هایتان دقت کنید و اگر آسیب دیدگی چوب خیلی کم و سطحی باشد شما به آسانی قسمت های آسیب دیده چوب را ترمیم میکنید و کارتان تمام میشود، اما اگر قسمت های آسیب دیده عمیق باشد باید روکش مبل را در آورید و با استفاده از وسایل مخصوص تعمیر مبل، چوب ها را صیقل ندهید و دوباره رنگ آمیزی کنید. برای عوض کردن پارچه و روکش مبل ها هم به همین روش عمل کنید اول نگاه کنید که در صورتیکه پارگی پارچه یا روکش زیاد باشد عوض شود وگرنه تعمیر کردن آنها بسیار با صرفه تر خواهد بود.

اگر از رنگ مبل هایتان خسته شده اید و دیگر برایتان جذابیت قبل را ندارد میتوانید خیلی راحت پارچه ی رویشان را تعویض کنید و پارچه ای که دوست دارید را برای مبل ها و کوسن هایش انتخاب کنید و از مبل های جدیدتان لذت ببرید.
البته چون قیمت پارچه مبلی و حق تعویض بالا است، هر وقت فوم مبلمان فرسوده و شکل آن خراب شد همزمان به تعویض فوم ها، پارچه روکش مبلمان را هم عوض میکنند و این روش از لحاظ صرفه اقتصادی بسیار منطقی است. البته افرادی هم هستند که از کیفیت و رنگ و جنس پارچه مبلمان شان راضی هستند و قصد تعویض را ندارند میتوانند وقتی که فوم ها را عوض کردند مجددا پارچه ها را رویه کوبی کنند و از آنها استفاده کنند.

 

تعمیر و بازسازی چوب مبلمان

هنگانی که چوب مبل هایتان سالم و بدون هیچگونه آسیبی است و میخواهید آنها را تمیز کنید، برای این منظور از آب و صابون با یک پارچه نسبتا زبر کارتان را انجام دهید محلول اب و صابون چوب مبل شما را برق می اندازد و با کمک پارچه زبر راحت تر میتوانید لک های کهنه را تمیز کنید.
اگر روی قسمت چوبی مبل هایتان لک های سفید ناشی از آب ایجاد شده، دستمال تان را کمی با الکل صنعتی مرطوب کنید و لکه را به راحتی پاک کنید. پس از تمیز کردن مبل هایتان میتوانید از واکس استفاده کنید، واکس را با توجه به مبلمان تان و رنگ و جنس چوب هایش انتخاب میکنید، واکس باعث درخشش و افزایش عمر چوب مبل ها میشود که با استفا ه از یک اسفنج آن را به سطح چوب میزنید.
اگر چوب مبلمان خراشیدگی داشته باشد شما خیلی راحت میتوانید یک رنگ تهیه کنید که همرنگ چوب مبل هایتان باشد و سطح چوب ها را رنگ بزنید و باعث تازگی مبل هایتان شوید.

اگر بازسازی و تعمیر مبل شما با یک بازسازی جزئی حل نشد سعی کنید به شرکت های تعمیر مبل مراجعه کنید و از آن ها بخواهید با ابزای های مخصوص بازسازی چوب را انجام دهند.

تعمیر و بازسازی چوب مبلمان

روش های دیگر تعمیر مبل

  • از دیگر راه های تعمیر مبلمان این است قسمت هایی از مبل که خراش و آسیب دیده است را سمباده بزنید یا به اصطلاح پولیش کنید. در این مرحله قسمت های صدمه دیده چوب مبل را که سمباده کشیدید و صیقل دادید را با ظرافت تمام رنگ میزنید، شما میتوانید دوباره از همان رنگ استفاده کنید یا نه اگر تمایل دارید رنگ رو عوض کنید و از مبلمانی با رنگ جدید استفاده کنید.
  •  اگر از مدل مبلمان تان خسته شده اید و میخواهید که تغییرش بدید، شما میتوانید از کارگاه تعمیرات مبل کمک بگیرید و مبل های خود به مبل راحتی، کلاسیک یا استیل بازسازی کنید.
  •  مبلمان بعد از مدتی دچار نشست میشود و فوم آن خراب میشود که میتواند به دو دلیل باشد؛ یا اینکه فنر های مبل خراب شده است و یا اینکه جنس فوم با کیفیت و مرغوب نبوده است، فوم سرد با کیفیت بالا و با دوام هستش و فوم گرم با کیفیت پایین و کم دوام تر است و اگر در مبل هایتان از فوم گرم استفاده شده باشد حتی اگر تعمیر هم شود بعد از مدتی دوباره دچار نشست میشود. برای تعمیر فوم مبل ها دو راه وجود دارد یا اینکه فوم کلا عوض شود و یا اینکه مقداری دیگر فوم به قسمت نشست شده اضافه شود که این کار باید ماهرانه انجام شود و کاملا یکدست باشد.
  •  ممکن است دسته، پایه یا تاج مبل ها آسیب ببینند و این آسیب دیدگی یا به صورت خراش باشد که همان طور که گفتیم با سمباده کشیدن تعمیر میشود و یا اینکه شکسته باشد که در اینصورت شما میتوانید از چسب چوب استفاده برای تعمیر آن استفاده کنید به این صورت که چسب را به محل شکستی زده و یک وسیله ی سنگین روی آن میگذارید که قسمت های شکستگی محکم به هم بچسبند و خوب خشک شود. برای لقی پایه های میز و صندلی که در اثر تکان خوردن های مداوم، کشیدن روی سطح ناهموار یا گذاشتن وسایل سنگین روی آنها ایجاد میشود هم میتوان از سوپاپ استفاده کرد، یعنی سوپاپ را به زیر پایه وصل کنید و لقی آن بر طرف میشود.
  • از روش های دیگری مثل دریل کردن، بست کردن و … هم میتوان برای تعمیر شکستگی های مبلمان استفاده کرد‌.

با این مطالب و روش های تعمیر مبل که برای مبلمان منزل برایتان ذکر کردیم شما خیلی راحت میتوانید خودتان در منزل مبلمان تان را تعمیر کنید در صورتی که خرابی مبل شما زیاد باشد و یا اگر مهارت کافی در کار های فنی ندارید بهتری است با مشاوران مبل شانا برای تعمیر مبل تماس بگیرد.

06 ژوئن. 2020

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
تعمیرات مبل مازندران
تعمیرات مبل مازندران

برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل مازندران به یکی از کارگاه های تعمیرات مبل مازندران که زیر نظر مبل شانا فعالیت می کند مراجعه کنید چرا که مبل شانا با بهره مندی از تعمیرکاران حرفه ای به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر انواع مبل می پردازد.
مسئله ای که همه ما به خوبی از آن مطلع هستیم این است که با گذش …

تعمیرات مبل در قم
تعمیرات مبل در قم

ساکنین قم برای استفاده از خدمات تعمیرات مبل در قم معمولا به دنبال کارگاه ها و همچنین تعمیرکاران حرفه ای تعمیر مبل هستند زیرا با سپردن مبل ها به دست تعمیرکاران حرفه ای، تعمیر تخصصی و حرفه ای آن ها نیز تضمین می شود اما زمانی که مبل ها جهت تعمیر به تعمیرکاران تازه کار سپرده شود نباید انتظار این را داشت …

تعویض روکش مبل در رشت
تعویض روکش مبل در رشت

اگر ساکن رشت هستید و مبل های فرسوده دارید می توانید از خدمات تعویض روکش مبل در رشت و تعمیرات مبل که زیر نظر تیم حرفه ای و تخصصی مبل شانا مشغول ارائه خدمت به هموطنان هستند بهره مند شوید.
فرقی نمی کند مبل فرسوده ای که در منزل دارید چند سال است که از آن استفاده کرده اید بلکه فقط کافی است کلاف مبل هایتا …